Kotły kondensacyjne – czym się różnią od kotłów tradycyjnych?

Naprzeciw oczekiwaniom natury – kotły kondensacyjne

 

Budując nowy dom lub dokonując modernizacji ogrzewania zastanawiamy się jakie będzie najkorzystniejsze. Stajemy wówczas przed dylematem. Z jednej strony chcemy by technika grzewcza nie działała na szkodę naszego zdrowia i otoczenia, z drugiej mamy na celu osiągnięcie jak największych oszczędności. Analizując nasz budżet domowy zdajemy sobie sprawę, że koszt inwestycji to zakup urządzenia, jego montaż a później eksploatacja.


Jak działają kotły kondensacyjne?

 

Kotły kondensacyjne działają  na tej samej zasadzie co kotły tradycyjne. To co je różni, to większa wydajność. Cześć energii wytwarzanej przez tradycyjne kotły umyka w postaci spalin. Kotły kondensacyjne wykorzystują tą energię emitując mniej spalin. I właśnie ta różnica świadczy o tym, że jest to rozwiązanie jeszcze bardziej ekologiczne, a także i oszczędnościowe.

 


Kotły gazowe – zastosowanie

 

Kotły gazowe znalazły swoje zastosowanie w domach. Dzięki swoim wymiarom pasują nawet do małych pomieszczeń. Tego typu kotły ogrzeją bez problemu dom oraz wodę użytkową. Moc kotła jest tym parametrem, który świadczy o tym, w jakim stopniu nasz dom oraz woda zostaną ogrzane.

 

Jak oszczędzać w swoim domu?

 

Nowoczesne systemy grzewcze mają na uwadze kontrolę naszego budżetu – użytkownicy nie mogą być stratni. Dlatego ogrzewanie gazowe jest regulowane w  zależności od potrzeb. Oznacza to, że gdy temperatura wzrasta, ogrzewanie się automatycznie wyłącza nie generując naszych kosztów. Mamy możliwość samodzielnego nastawienia pieca grzewczego, tak aby działał on zgodnie z naszymi potrzebami. Dowiedz się więcej na https://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/kotly-kondensacyjne/

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *