Powietrzna pompa ciepła – kiedy warto sięgnąć po to rozwiązanie?

Powietrzna pompa ciepła – czy sprawdzi się w polskim klimacie?

 

Powietrzna pompa ciepła jest jednym ze sposobów ogrzewania domu. Sceptycy mogą powątpiewać czy polski klimat sprzyja takiemu rozwiązaniu. Nie żyjemy bowiem w miejscu o ogromnym nasłonecznieniu i całorocznych temperaturach plusowych. Czerpanie w powietrza energii nie odbywa się bez wspomagania energii elektrycznej. Oczywiście energię elektryczną pobiera się średnio w dwudziestu pięciu procentach, więc większość jest zaczerpnięta z powietrza. Jednak obawa jest przed okresem zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera. Czy słusznie?


Pompa ciepła a sezon zimowy

 

Pompa ciepła jest całorocznym sposobem ogrzewania wody i zapewniania ciepła w domu. Sezon zimowy oznacza, że temperatura na zewnątrz jest niska, czasem niższa od zera. Wówczas potrzebne jest alternatywne źródło ciepła w postaci chociażby grzałki elektrycznej. Gdy dokonamy całorocznego rozrachunku za pobór energii elektrycznej, będziemy mogli zaobserwować, że mimo iż  w sezonie zimowym zużycie energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania domu wzrasta, jest to najkorzystniejsza forma ogrzewania. Płacimy mniej niż za inne techniki grzewcze.


Pompy ciepła – czy strach przed nieznanym jest słuszny?

 

Czasem okazuje się, że obawy nam towarzyszące maleją w miarę poznania danego zagadnienia czy tematu. Podobnie jest, gdy chodzi o temat pompy ciepła. Wydaje się, że to ogromna inwestycja, ryzykowna i lepiej jej nie tykać. Tymczasem to nowoczesne spojrzenie na budownictwo lub modernizację systemów ogrzewania. Jest to w zasadzie urządzenie bezobsługowe, które pracuje samo według zaprogramowanych wytycznych. Sprawdza się jako ekologiczny i ekonomiczny atut w kwestii ogrzewania.

 

Ekologiczna wizja domu

 

Ekologia jest tak rozległą dziedziną, że dociera wszędzie. Mieści się w naszych domach, mieszkaniach, zakresie działań i czynności. Przede wszystkim mieści się w naszej świadomości i mentalności. Co najważniejsze zawiera się w trosce o to, by nasi potomkowie mieli gdzie się podziać i zagnieździć. Warto zajrzeć na https://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/pompy-ciepla/

 

Leave a Response

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *